رفتن به محتوای اصلی
سنسور های وزن

سنسور های وزن

در مقالات پیشین در مورد انواع سنسورها به صورت کلی صحبت شد، که سنسور وزن هم از این مورد را شامل می شد. سنسورهای وزن اصطلاح دیگری برای لودسل یا سنسور نیرو است. مانند بسیاری از سنسورها سنسور وزن در انواع و اشکال مختلف در دسترس است. هر نوع سنسور وزن دارای ویژگی هایی است که آن را برای کاربردهای مختلف مناسب میکند.  در این سری از مقالات برنا پایش به بررسی کامل سنسور وزن میبردازیم، از همراهی شما ممنون هستیم.

سنسور وزن

سنسور وزن اصطلاح دیگری برای لودسل یا سنسور نیرو است. مانند بسیاری از سنسورها سنسور وزن در انواع و اشکال مختلف در دسترس است. هر نوع سنسور وزن دارای ویژگی هایی است که آن را برای کاربردهای مختلف مناسب میکند.

سنسورهای وزن وسیله ای هستند که برای اندازه گیری نیرو و بار استفاده میشود. این سنسورها وزن را به سیگنال الکتریکی تبدیل میکنند که قابل پردازش و استفاده در برنامه های مختلف است. اکثر سنسورهای وزن، برای اندازه گیری نیرو  و وزن، از کرنش سنج داخلی استفاده میکنند.

سنسور وزن
هر نوع سنسور وزن دارای ویژگی هایی است که آن را برای کاربردهای مختلف مناسب میکند.

انواع سنسور وزن

انواع مختلفی از سنسورهای وزن موجود است.در زیر نمونه هایی از این سنسور را مشاهده میکنید:

  • تک نقطه(single point)
  • s-type
  • خمشی
  • مینیاتوری
  • تنش و فشرده سازی

تک نقطه(single point)

سنسورهای وزن یک نقطه ای یا لودسل ها رایج ترین نوع سنسور هستند. این نوع سنسور میتواند بارهای خارج از مرکز را اندازه گیری کند که برای انواع مختلف ترازو مفید است. آنها اغلب در سیستم های توزین فشرده با ظرفیت کم استفاده میشوند.

سنسور وزن تک نقطه
سنسورهای وزن یک نقطه ای یا لودسل ها رایج ترین نوع سنسور هستند.

s-type

شکل این سنسورها مانند حرف s است به همین دلیل این اسم روی آن قرار داده شده است. این سنسورها معمولا در کاربرد های کششی و فشرده سازی مورد استفاده قرار میگیرند و دارای طراحی مقاوم و فشرده ای هستند. سنسورهای وزن s-type برای کاربرد های ترازوی کامیون ، ترازوی سطح مخزن، تبدیل مقیاس مکانیکی به الکتریکی ، نظارت بر سطح مناسب هستند.

سنسور وزن s-type
شکل این سنسورها مانند حرف s است به همین دلیل این اسم روی آن قرار داده شده است.

خمشی

این سنسورها اغلب اطلاعات کمی را ارائه می دهند و آنها را برای برنامه های کاربردی در مناطق محدود و همچنین برنامه های OEM  و برنامه های  چندگانه سلول مناسب می کند. بسیار مقرون به صرفه هستند و برخی از  مدل ها در برابر خوردگی مقاوم بوده و به خوبی برای برنامه های سخت مناسب هستند.

سنسور وزن خمشی
سنسور وزن خمشی اغلب اطلاعات کمی را ارائه می دهند و آنها را برای برنامه های کاربردی در مناطق محدود و همچنین برنامه های OEM  و برنامه های  چندگانه سلول مناسب می کند.

مینیاتوری

سنسورهای وزن مینیاتوری سنسورهای کوچکی هستند که برخی از آنها به اندازه 1 سانتی متر بوده و برای فضاهای کوچک  مناسب هستند. این سنسورها محکم و قابل اطمینان بوده و میتوانند در برنامه های مختلف توزین صنعتی مورد استفاده قرار بگیرند.

سنسور وزن مینیاتوری
سنسورهای وزن مینیاتوری سنسورهای کوچکی هستند که برخی از آنها به اندازه 1 سانتی متر بوده و برای فضاهای کوچک  مناسب هستند.

تنش و فشرده سازی

بیشتر سنسورهای وزن در دسته تنش و فشرده سازی قرار میگیرند. این سنسورها برای همه نوع کاربردهایی که شامل اندازه گیری وزن و نیرو هستند، استفاده میشوند.

سنسور وزن تنش و فشرده سازی
بیشتر سنسورهای وزن در دسته تنش و فشرده سازی قرار میگیرند.

کاربرد های سنسور وزن

سنسور های وزن را میتوان در صنایع مختلف استفاده کرد. برخی از کاربرد های متداول آن عبارت اند از:

  • اندازه گیری وزن
  • کاربرد های صنعت هوافضا
  • کاربرد های توزین دریایی
  • برنامه های OEM

کلام آخر

در دیتالاگرهایی مانند دیتالاگر دما و رطوبت، از انواع سنسورها استفاده می شود. باید توجه داشته باشید سنسورهای بکار برده شده در این دستگاه ها از کیفیت کافی برخوردار باشند. خرید دیتالاگر از شرکت برنا پایش این امکان را به شما می دهد تا از محصولات با کیفیت با عمر بالا لذت ببرید، چرا که در تولید محصولات از مواد و قطعات درجه استفاده شده است.

کافی است برای اطلاع بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02191030516 و داخلی 1 را تماس حاصل نمایید و از صفحه محصولات برنا پایش دیدن کنید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا

شماره 02191030516 و داخلی 1 برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر

X