رفتن به محتوای اصلی
مزیت های نظارت خودکار دما ( Automated Temperature Monitoring )

مزیت های نظارت خودکار دما ( automated temperature monitoring )

نظارت خودکار دما، برای ایمنی دارو‌‌ها و واکسن‌ها در بیمارستان‌ها، جی پی‌ها، داروخانه‌ها، مراکز مراقبتی و در سرتاسر زنجیره ی تامین، حیاتی است. حفاظت‌ از کالا‌ها و نگه‌داشتن موجودی‌ کالاها در دمای‌ مناسب برای‌ ایمنی‌ بیمار، کارایی‌ و اجتناب از ضایعات، در سرویس‌ سلامت‌ ملی و هرگونه محیط پزشکی‌ یا بهداشتی، بسیارمهم است. در این سری از مقالات برنا پایش قصد داریم به طور کامل از ویژگی های نظارت خودکار دما صحبت کنیم، همراه ما باشید.

نظارت خودکار دما

گزارش اخیر کمیسیون کیفیت مراقبت نیز، مناطق رایج خطر را هنگام استفاده از داروها در سرتاسر مراقبت های بهداشتی و اجتماعی در انگلستان، برجسته می کند .

کسب‌ اطمینان از مدیریت‌ سازگار‌ دارو، می‌تواند به دلیل تلاش زمانبر در اندازه گیری‌ و ثبت‌ دما، در یخچال‌های‌ بخش‌ها و دارو دشوار باشد. کارکنان اغلب دماها را به صورت دستی بررسی می کنند. اینکار، زمان را از مراقبت‌ از بیمار می‌گیرد و خطر ازدست‌ رفتن‌ بررسی‌ها را در صورت‌ بروز موارد اضطراری، افزایش می‌دهد. همچنین هیچ راهی برای اندازه گیری نحوه نوسان دما بین بررسی ها یا مشاهده روند ها در طول زمان وجود ندارد .

نظارت خودکار دما
نظارت خودکار دما در محیط های درمانی با استفاده از دیتالاگر دما امکان پذیر است.

برخی از بیمارستان‌ها پروب‌های سیمی‌ِ حداقلی و حداکثری را روی‌ یخچال‌ها تعبیه می‌کنند. در صورت دمای بالاتر از 8 درجه، زنگ‌هشداری را به‌ صدا در می‌‌آورند. اما ممکن است بیش از حد حساس باشند. حتی اگر درب یخچال برای بازیابی داروها باز شود، هشدار به صدا در می‌‌آید. برخورد با هشدار های‌کاذب، بر حجم کاری‌ِ پرستاران و کارکنان داروخانه می‌افزاید و باز هم زمان را از سایر وظایف می‌گیرد.

خبر‌ خوب این‌ است که نسل‌ جدیدی از حسگرهای‌ هوشمند مبتنی‌ بر فضای‌ ابری، می‌توانند به‌طور خودکار، شرایط دمای‌ پزشکی را در زمان واقعی زیر نظر داشته‌ باشند. آنها در یخچال‌های‌ بخش‌ها، آزمایشگاه و داروها قرار می‌گیرند و می‌توانند بصورت‌ هوشمند پیکربندی‌ شوند تا از هشدارهای‌ کاذب جلوگیری‌ کنند. همچنین در صورت بالاتر بودنِ دما از پارامتر های تعیین شده، هشدار هایی ارسال کنند. به‌ جای‌ به‌ صدا درآوردن هشدارهای‌ صوتی، کارکنان‌ مربوطه، هشدارهایی‌ بصورت متن‌ یا ایمیل را درهر دستگاهی‌ که دارای‌ اینترنت است، دریافت‌ می‌کنند. مدیران نیز دیدِ کاملی از آنچه اتفاق افتاده و نحوه رسیدگی به این حادثه، دارند .

از آنجایی که نظارت خودکار دما (temperature)، به طور مداوم، به‌صورت 24‌ ساعته و در 7 روز‌ هفته، انجام می شود، یک‌ رکورد‌ ناگسستنی از چگونگی تغییر دما در طول‌ زمان وجود دارد که می‌توان به‌ راحتی به‌ آن دسترسی‌ داشت و با تنظیم کننده‌ها به‌اشتراک گذاشت.

مزیت های نظارت خودکار دما

اکنون پس از این توضیحات، به 6 مورد از مزیت های نظارت خودکار دما، می پردازیم :

به حداقل رساندن هشدار های کاذب با نظارت خودکار دما 

سنسور ها را می توان بصورت انعطاف پذیر پیکربندی کرد تا عملیات عادی یک بخش را در خود جای دهد . برای‌مثال: به‌جای اینکه وقتی درِ یخچال باز می‌شود و دما افزایش می‌یابد، به‌جای اینکه فقط زنگ‌هشدار را به‌صدا درآورد، می‌توان حسگر را طوری تنظیم کرد که 15دقیقه منتظربماند تا محیط‌ آرام شود. اگر دما همچنان خیلی بالا باشد ، هشدار به صدا در می آید . بسیاری از بخش ها ، از داروخانه‌های بیمارستان‌های مرکزی، در زمان‌های مشخصی، تحویل‌ها را دریافت می کنند. سنسورها می‌توانند این را نیز درنظر بگیرند که‌ تا باز شدن درها و افزایش‌دما در زمان‌های‌ خاص، باعث ایجاد زنگ‌هشدار نشوند .

به تعریف مسئولیت کمک می کند 

تعیین این که چه کسی‌ مسئول پاسخ به هشدار است ، می‌تواند در عمل، یک منطقه‌ خاکستری‌ باشد. نظارت خودکار مبتنی بر فضای‌ ابری، دیدِ کاملی از آنچه اتفاق می‌افتد را فراهم می‌کند. در نتیجه ،هم کارکنانِ پرستاری و هم کارکنانِ داروخانه، در مورد وظایف خود و اینکه چه کسی باید پاسخ دهد، روشن هستند.

کاهش ضایعات دارو 

بیمارستان‌ها هزاران پوند کالا نگه‌داری می‌کنند. اغلب این تدارکات، در اتاق‌های‌ِ پزشکیِ‌ بدون سرنشین، در بخش‌ها نگهداری‌ می‌شوند. به این معنی‌که آلارم‌ها ممکن است توسط کارکنان شنیده نشوند. کالاهای‌ ارزشمند را می‌توان با تغییرات دما، بی‌فایده ارائه کرد. با هشدار دادن به کاربران بصورت الکترونیکی، مسائل را می توان قبل از خراب شدن محصول، بررسی و با آن برخورد کرد.

حداکثر بهره وری فرآیند 

اگر پرستاران یا کارکنان داروخانه به‌صورت دستی‌ خوانشِ‌ دما کنند یا به آلارم‌ها پاسخ دهند، نمی‌توانند روی وظایف اصلی خود متمرکز شوند. نظارت خودکار دما ، زمان را قادر می‌سازد تا بهتر مصرف شود، کارایی را افزایش می‌دهد و به این ترتیب هزینه‌ حفاظت از دارو را کاهش دهد.

نظارت خودکار دما
نظارت خودکار دما در محیط های مختلف از جمله گلخانه ها بهترین راه است که دیتالاگر دما این کار را انجام می دهد.

اطمینان از ایمنیِ بیمار 

محرک اصلی نظارت بر دما، حفاظت از اثربخشی داروها و در نتیجه حصول اطمینان از بهره مندی بیماران از درمان آنها است. از آنجایی که نظارت خودکار، دما را به‌طور ثابت اندازه گیری‌می‌کند، هر مشکلی را می توان فوراً شناسایی کرد. همینطور، به کارکنان اجازه می‌دهد تا سریعاً واکنش نشان دهند و از ایمن و مؤثر بودن داروها اطمینان حاصل کنند.

انطباق و گزارش دهیِ آسان تر با نظارت خودکار دما

کمیسیون کیفیت مراقبت، فرآیندهای مدیریت دارو و سوابق را در طول بازرسی‌ها بررسی‌ می‌کند. آنها به دنبال اطمینان از اینکه رویه ها در حال پیگیری هستند. با استفاده از نظارت خودکار متصل، ارائه دهندگان یک سوابق کامل، تأیید شده و دیجیتالی از نحوه‌ ذخیره‌ داروها و نحوه رسیدگی به‌ مشکلات دارند. اشتراک گذاریِ این فرآیند، آسان است و نشان دادنِ انطباق را ساده و ساده‌تر می‌کند.

در نهایت

در بیشتر مواقع افراد در محیط کسب و کار خود فرصت نظارت دستی یا سنتی دما را ندارند، بخصوص در محیط هایی مانند بیمارستان داروخانه و… چراکه با این روش امکان خطا هم بسیار زیاد است. اما با وجود دستگاه های نظارت خودکار دما امکان خطا به حداقل ترین نقطه خود میرسد.

دیتالاگر دما دقیقا همان دستگاهی است افراد به دنبال آن هستند، اما نمونه های خارجی دیتالاگر دما بسیار گران است. به همین سبب شرکت برنا پایش، انواع دیتالاگر ها را با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت تولید نموده است.

کافی است به صفحه محصولات برنا پایش مراجعه کنید و با شماره 02191030516 و داخلی 1 تماس حاصل نمایید تا با کارشناسان برنا پایش متصل شوید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا

شماره 02191030516 و داخلی 1 برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر

X