رفتن به محتوای اصلی
نحوه عملکرد سنسور Mems

نحوه عملکرد سنسور mems

شیب سنج ها و شتاب سنج های MEMS با قابلیت های فراوان و جنس سبک و حساسیت بالا و قیمت پایین به طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی خدمت می کنند. در رابطه با نحوه عملکرد سنسور mems سوالاتی که مطرح میشود: در سنسور mems چه چیزی وجود دارد؟ سنسور mems چگونه میتواند به شما کمک کند؟ این سنسورها چه مزایایی دارند؟ در این سری از مقالات برنا پایش قصد داریم بیشتر با نحوه عملکرد سنسور mems آشنا شویم و به شکل کاملا تخصصی به سوالات فوق پاسخ دهیم، همراه ما باشید.

نحوه عملکرد سنسور mems

mems یک فناوری مبتنی بر تراشه است که به عنوان یک سیستم میکروالکترو مکانیکی شناخته میشود. سنسورها از یک جرم معلق بین یک جفت صفحات خازنی تشکیل شده اند. هنگامی که شیب به سنسور اعمال می شود جرم معلق اختلاف در پتانسیل ایجاد میکند.این اختلاف به عنوان تغییر در ظرفیت اندازه گیری می شود.

بزرگترین رزولوشن که میتوانید با یک شیب سنج mems دریافت کنید 0.0001 (سری JDI) است. این یک داستان متفاوت ازخط الکترولیتی بسیار دقیق است. این خطوط حساس ترین شیب سنج (A603tiltmeter) دارای وضوح 2.5 نانورادیان است. با این حال mems مزایای خاص خود را دارد.

سنسور mems(mems sensor)
mems یک فناوری مبتنی بر تراشه است که به عنوان یک سیستم میکروالکترو مکانیکی شناخته میشود.

مزیای سنسور memes

یک سنسور mems ویژگی های موجود با هر خط سنسور دیگر را ارائه می دهد.اما نیازی نیست نگران محدودیت فضا باشید. mems ها از اجزای میکروماشین بسیار فشرده استفاده می کنند به طوری که هر سنسور می تواند در کف دست شما قرارگیرد.

پیشنهاد میشود بخوانید: SoC چیست؟

این سنسورها دارای نشان IP67 هستندو از آنجا که محدوده دمای کار 40- تا 85+ درجه سانتیگراد است آنها برخی شرایط سخت را تحمل خواهند کرد. درحالی که حسگرهای الکترولیتی دقت بسیار بالاتری دارند برخی از آنها میتوانند به دما حساس باشند.

کاربرد سنسور mems

این سنسورها برای کاربرد هایی که نیازبه دقت بسیاربالایی ندارند مانند اتوماسیون صنعتی یا ترازکردن پلتفرم یا کنترل موقعیت و اندازه گیری گام و رول راه حل فوق العاده ای هستند. از آنجا که  هزینه آنها کمتر است حتی می توانید مقداری از سرمایه خود را برای پروژه بزرگ بعدی خود ذخیره کنید.

برای انتخاب و تامین سنسورهایی اصل و با قیمت مناسب با شماره  02191030516 تماس حاصل نمایید و از صفحه محصولات برنا پایش دیدن کنید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا

شماره 02191030516 و داخلی 1 برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر

X